datales

Vývoj a prodej software

Programy zdarma ke stažení

Na úvod

Programy, které zde nabízíme ke stažení vznikly jako jednoduché pomůcky při práci našeho studia na velkých projektech nebo jako zkušební moduly pro oveření některých programovacích technik. Protože nejsou předmětem našeho podnikání, jsou poskytvány bezplatně - jde o freeware proprietární software, jehož používání a šíření je definované níže uvedenými licenčními podmínkami. U těchto malých prográmků dodržujeme společnou zásadu - na nic si nehrajeme, hledáme jednoduché a přímočaré řešení. Vítáme jakékoliv připomínky a návrhy, které přispějí na vylepšení programů. Programy je možné modifikovat podle konkrétního požadavku, pak jsme schopni zajistit provedení dle specifikace, náležitou dokumentaci i zajistit servis a uživatelskou podporu.

Přehled programů ke stažení

Licenční podmínky

Programy jsou freeware, tzn. volně šiřitelné. Uživatelé získávají právo tyto programy neomezeně používat, kopírovat a šířit. Je však zakázán jejich prodej nebo distribuce za účelem dosažení finančního zisku nebo jiné výhody, např. reklamy. Programy je zakázáno vnitřně upravovat a provádět zpětné analýzy a dekompilaci s cílem získání zdrojových kódů ze spustitelného souboru. Studio Datales neodpovídá za škody vzniklé používáním programů.

Technické informace

Programy jsou vytvářeny pro prostředí Windows32. Zkoušeny jsou na verzích WinXP, Win7 a Win7 64bit. Programy jsou pro jednodužší distribuci komprimovány v běžném formátu "zip". Po stažení na pevný disk je stačí rozbalit a zkopírovat do libovolného adresáře. Programy nemají instalátor, skutečně stačí adresář pouze fyzicky zkopírovat. Program se spustí poklepem na soubor s koncovkou "exe". Odinstalace je také jednoduchá - prostě se celý adresář s programem smaže. Většina programů používá pro uchování nastavených hodnot ini soubory, které se zakládají v adresáři, kde je umístěný vlastní program. Z toho důvodu je nezbytné, aby byly instalovány a provozovány na záznamovém nosiči, který umožňuje zápis (pevný disk, flashdisk). Svoji koncepcí splňují současný trend - aby byly co možná "nejštíhlejší", byly šetrné k systémovým prostředkům počítače a mohli se spouštět z přenosných flashdisků na různých počítačích (http://www.portableapps.com).

Další jejich společná vlastnost je ta, že zásadně nikam do systému počítače nezapisují žádné údaje (např. do systémového registru).

Studio Datales zaručuje, že všechny programy zde ke stažení neobsahují žádné formy škodlivých mechanizmů (viry, spyware a trojské koně).

Dokumentace

Dokumentace k programu je připojena ve stahovaném balíčku ve formátu nápovědy (soubor typu CHM)(s výjimkou těch programů, u kterých s ohledem na jejich jednoduchost nemá význam). Soubory nápovědy CHM stažené z internetu jsou operačním systémem Windows blokovány. Pokud se Vám tedy v hlavním panelu místo textu zobrazí pouze informace "Navigace na webovou stránku byla zrušena", proveďte odblokování souboru.

 

 

Studio DATALES, Evžen Šrámek