datales

Vývoj a prodej software

DomůProgramy zdarma → Pokladní kniha

Pokladní kniha

vedení pokladní knihy v elektronické podobě

Popis

Jednoduchý program nahrazující klasickou pokladní knihu. Program má kvalitní výstup na tiskárnu s možností náhledu, exportu do PDF a přímý tisk. Součástí je i návrhář sestav, který dovolí uživatelům upravovat předlohy sestav, tedy výslednou podobu tisku, pokud výchozí nevyhovují.

Svoji koncepcí je program určen malé organizace a pro drobné živnostníky. Pro náročnější zákazníky nabízíme placenou variantu programu.

Program se neinstaluje, pouze se rozbalí stažený soubor a jeho obsah se uloží na pevný disk. Pro první kroky a demonstraci funkcí včetně tisku je v instalačním balíčku připojen soubor databáze se zkušebními daty. Pokud chcete pracovat s "ostrými" daty, zavřete program, soubor databáze Pokladna.mdb smažte nebo přejmenujte a po opětovném spuštění programu se automaticky založí nový soubor s prázdnou databází. Obdobně postupujte při přechodu na nové období.

K programu je zpracovaná podrobná nápověda. Obsahuje popis prostředí i některé pracovní postupy. Původní nápovědu ve formátu CHM nahradila od verze 2015-02-19 on-line dokumentace. Důvodem změny je postoj společnosti Microsoft, která tento formát nepovažuje za perspektivní a výhledově ho nebude podporovat. Novou nápovědu je možné volat přímo z hlavní nabídky programu v sekci Nápověda nebo klávesou F1 (je nutné připojení k internetu) a nebo z této stránky kliknutím na následující tlačítko:

 

Podrobná nápověda

 

Historie vývoje programu

Datum Popis
17.11.2015 Přidána možnost exportovat záznamy databáze i za určené období, importovat záznamy dotabáze a dále je nová funkce, která umožňuje využívat číselník Plátců/příjemců pro Tisk dokladu
19.2.2015 Přidána sestava pro náhled a tisk za určené období
1.2.2015 Přepracování exportu tabulek - řeší chybu u částek nad 64 tisíc. Doplněna možnost vkládat libovolné označení dokladu v rozsahu do 7 znaků (podle volby v Nastavení prostředí)
19.7.2014 Funkce pro zkopírování záznamu do schránky Windows, výpis přehledů, drobné úpravy rozmístění komponent
7.7.2014 Přidána možnost formátování data podle předvolených schémat, přepracováno prostředí Nový záznam / Editace záznamu
6.3.2014 Opravena chyba v přiložené cvičné databázi
8.1.2014 Nová funkce umožňující tisk Příjmového/výdajového pokladní dokladu, přepracovány ostatní sestavy, v nastavení programu jsou přidány další pole na identifikaci uživatele (tyto údaje se využívají v sestavách)
28.4.2013 Přidána nová sestava Náhled a tisk za roční období
23.2.2013 Uvolněna verze 1.1

Verze 1.2, velikost 2,0 MB, aktualizace 17.11.2015

 

Aktuální verze programu ke stažení

 

Studio DATALES, Evžen Šrámek