Revelo

dokumentace k programu

Import spotřebičů

Toto rozhraní umoňuje importovat spotřebiče z jiného programu, např. skladového nebo z jiných podkladů, připravených např. v Excelu apod. Pro import se využívá formát XML nebo CSV. Nejprve je potřeba připravit data ve vhodném tvaru. Musí se vycházet ze struktury databázové tabulky Spotrebic. Pro představu, jak takový soubor má vypadat si udělejte export spotřebičů z formuláře Servis | Pohled na tabulky databáze | Spotrebic, klikněte na tlačítko Export a zvolte vámi preferovaný typ souboru. Tím vznikne soubor, který můžete otevřít například v Poznámkovém bloku a prozkoumat jeho strukturu. Vzorové soubory naleznete i v instalačním balíčku v adresáři PomSoub.

Pro Import je nutné dodržet několik zásad:

Pro uspořádání kolonek v CSV souboru podle tohoto předpisu je vhodný program Excel nebo free nástroj Databáze CSV, který je ke stažení zdarma na http://www.datales.cz/free/databaze_csv.html.

Pro import je vhodnější formát XML, který má jenoznačně definovaná pole. Sestavení souboru XML se většinou provádí nějaký sofistikovaným nástrojem, který podle zadaného vzoru soubor vygeneruje, avšak je možné využít i tabulku Excelu a data z ní transformovat free programem Konverze Excel, který je ke stažení na http://www.datales.cz/free/konverze-excel.html.

Postup Importu

Tlačítkem Otevřít se vyvolá obvyklý dialog pro výběr souboru, vyberte připravený dokument XML nebo CSV. Tím se naplní tabulka. Zkontrolujte ji podle výše uvedeného obrázku. Údaje v talulce ještě můžete opravit nebo doplnit. Pokud je vše v pořádku, vyberte v rozbalovacím seznamu Zákazník a stiskněte tlačítko Import. V případě, že během importu nedojte k chybě budete o jeho dokončení informováni výpisem zprávy.

 

 

Poslední změna dokumentu: 21.02.2020 13:04:04.